Alicja Bachleda-Curuś

6,6
8 929 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alicja Bachleda-Curuś

Od którego roku Alicja mieszka w Stanach, że mówi z amerykańskim akcentem?

Binula

nie mieszka długo. Nie dłużej niż 2-3lata.

Lukaszek

No właśnie, takiej odpowiedzi się spodziewałam. Tak więc już mnie zniechęciła do siebie, mówiąc z akcentem, co jest strasznie szpanerskie i, moim zdaniem, prostackie.

Binula

Powinnaś patrzeć jaką jest aktorką, a nie z jakim mówi akcentem.

Gh0st

A kto tak twierdzi, że powinnam???

Binula

tak twierdzi zamysł tej strony - sluzocej do oceniania aktorow a nie ludzi.

karlwerner

"tak twierdzi zamysł tej strony" dycht rychtych po polskiemu:-)

Binula

A nie przyszło Ci do głowy, że gdyby nie mówiła z akcentem nie dostałaby żadnej poważnej roli? Poza tym nalezy ją podziwiać, że ma takie zdolności. Po niemiecku mówi z niemieckim akcentem, po angielsku z amerykańskim.

(I nie jestem jej fanką, żeby nie było. Po prostu wysiliłam się na odrobinę obiektywizmu, czego i Tobie życzę.)

morelowa_panna

Ale on nie mówi o akcencie w języku angielskim, tylko o przeniesieniu akcentu angielskiego na język polski. Udawaniu, że się "zapomniało" polskiego akcentu, polskich słów itp.

Osobiście ja się z tym nie zgadzam. Widziałam z nią program niedawno, w którym opowiadała o różnicy między kręceniem filmów w Polsce i zagranicą. Mówiła po polsku jakby nigdy stąd nie wyjeżdżała.

użytkownik usunięty
Binula

" No właśnie, takiej odpowiedzi się spodziewałam. Tak więc już mnie zniechęciła do siebie, mówiąc z akcentem, co jest strasznie szpanerskie i, moim zdaniem, prostackie."

Prostackie? Szpanerskie? Zastanawiam sie binka1983 czy liczby podane w nicku to Twoj rok urodzenia... Samoboj moja droga. Czy wlasnie nie o to chodzi, by w nauce obcego jezyka oprocz doskonalej znajomosci slowek nabyc obcy akcent? Czy angielski z polskim czy hiszpanskim akcentem jest ciagle angielskim?

Chyba zycze powodzenia w nauce jezykow..

Binula

Popieram Twoje zdanie, mieszkałem w Anglii przez kilka lat i znam osoby, co niby "utraciły" zdolność mowy polskiej po np. 2 latach. Aż się śmiać chce z ich taniego szpanu, zwłaszcza, że większość czasu spędzali z polakami... Mi się trochę zmieniło słownictwo, ale to przez wymieszanie polaków; górale, ślązacy itp.

Binula

to jest zupełnie normalne! np. moja koleżanka mieszka nie cały rok w Stanach i ostatnio musiałam jej tłumaczyć co to znaczy "do" i czym się różni od "od" xd bo zamiast napisać "Nic do nie go nie czuję" to napisała "Nic od niego nie czuję" i była wielce oburzona, że ją poprawiam, a o akcencie już nie wspomnę ;] a tak jak już tu padło Ala ma akcent, bo gdyby go nie miała to by ją do żandego filmu nie przyjeli!

Binula

A w Polsce albo poprzez praktykę uczyć się nie można ?
Żałosne.
Alicja oglądała wiele filmów po angielsku,długo się uczyła i podróżowała
i zyskała na tym wiele.

Loney

Co ma piernik do wiatraka? Ja mieszkałam ponad pół życia za granicą, a nie kleję głupa z akcentem, mimo iż w obcym języku mówię lepiej niż po polsku. Ja nie podważam jej możliwości aktorskich ani językowych- po angielsku mówi top (po niemiecku za to tragedia).

Binula

gdyby mówiła z polskim akcentem to byłaby skazana na role polskich/ukraińskich emigrantek do konca życia.

OLA_lala

Ja nie mówię, że ona ma mówić po angielsku z polskim akcentem. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ale niech nie klei głupa, mówiąc po POLSKU z akcentem AMERYKAŃSKIM!!!

Binula

ach, uprzedzając pytanie użytkownika z góry- nie, nie idzie złapać amerykańskiego akcentu przy ojczystej mowie, ucząc się z telewizora i książek. Widać, że mało wiecie o nauce języków obcych, a gadać każdy może.

Binula

Nie brałaś pod uwagę tego że być może musi mówić z takim akcentem, bo prawdopodobnie tego wymaga jej menadżer lub producent jakiegoś filmu. Prezencja aktora jest tak samo ważna na planie filmowym jak i poza nim.

sensual

Hmm, czyli mogę np. założyć, że Salma Hayek tak naprawdę potrafi mówić po angielsku, ale menadżer kazał jej go "kaleczyć" hiszpańskim wydźwiękiem_

Binula

Jeżeli jesteś pewna to możesz się założyć...lecz nie warto oceniać aktora po akcencie lecz po talencie...założę się że wiele ludzi Hollywood chciałoby mieć taką wymowę jak Alicja, zauważ że Camilla Belle zastała zrównana z ziemią za swój język w 10 000BC, więc raczej fakt że nasza gwiazda jest tak uzdolniona nie powinno smucić, lecz przynosić radość.

sensual

A kto mówi o ocenianiu? Ludzie, jak czytam momentami te frazesy, które mają uchodzić za argumenty, to aż nie wiem co mam mówić. Ja uważam, że jej angielski jest PERFEKT, co nie zmienia faktu, że mówiąc po polsku z amerykańskim akcentem KLEI GŁUPA. Dotarło?

Binula

Z tego co ja wiem, to Alicja wyjechała do Stanów w wieku 19 lat. Skoro ma teraz 25, łatwo policzyć, że Ala jest za oceanem od 6 lat. Nie jestem jej wielką fanką, ona też jakąś nie wiadomo jak utalentowaną aktrką nie jest, Wajda otworzył jej drzwi do 'kariery'.

Finding_Neverland

Zgadzam się z tym ostatnim zdaniem i powiem jeszcze, że gdyby Frytki dziadek i ojciec żyli to też by nas teraz pewnie reprezentowała w świecie :P

HiFtc

Myślę, że gdyby Frytki ojciec i dziadek żyli, Frytka nie miałaby tak zrytej psychiki, jaką aktualnie ma. Widać, że ta dziewczyna ma traumę.

Binula

To prawda, całe życie wpajano jej że będzie aktorką a tu nagle ojciec - ostatnia osoba, która mogłaby jej w tym pomóc ginie i zostaje z tym sama a w dzisiejszych czasach bez "wtyczek" jest ciężko gdzieś zaistnieć. Ja osobiście dziwie się że ona jeszcze ze sobą nie skończyła po tym jak teraz ludzie ją traktują, musi być bardzo silna ale to życie ją tak umocniło. Mi jest jej po prostu żal i niech inni sobie ją oczerniają do woli ja na to za przeproszeniem sr..m, nikt mi nie narzuci żebym ją nienawidził. No ale koniec o niej bo to nie jej profil.

HiFtc

Szczerz?To nie ma nic z siłą wspólnego. Znam taką jedną dziewczynę, która zachowuje się identyko jak Frytka. Jest tak bardzo przekonana o swojej osobie, że sam Brad Pitt powiedziałby jej, że jest do bani, to stwierdziłaby, że jej zazdrości i poszła dalej. Ten typ tak ma. Mnie jej żal nie jest, gdyż wykorzystuje tragedię swojej rodziny w bardzo brzydki sposób.

Binula

To raczej ją media wykorzystały żeby się dowiedzieć wszystkiego o jej rodzinie. No ale każdy ma prawo do własnego zdania.

HiFtc

Ona rozdmuchiwała wszem i wobec o swoich stosunkach z ojcem,o traumie po jego śmierci i o swoim przyszłym majątku. Media mają ja w d.., to ona się wszędzie pcha. Jej występy w Barze były tak żenujące, że wstyd należeć z tą kobietą do jednego gatunku. Big Brothera, na szczęście, nie miałam przyjemności oglądać.

Binula

yyy, bez sensu ta dyskusja... pale guppa

Finding_Neverland

Zapomniałaś tylko, że kto jak kto, ale Wajda jakimś tam byle jakim reżyserem nie jest i zna się na aktorach. A już na pewno lepiej od Ciebie.

A ona wybrana została do roli z Zosi w mega castingu, więc na pewno talent ma.

KROPKA

1."A już na pewno lepiej od Ciebie."- gratuluję toku myślenia
2. Kto podważał jej zdolności aktorskie? Czytać umiesz?

KROPKA

z mega czego? to rolę miała ustawioną .Ludzie ale z was naiwniacy

Binula

Dokładnie...beznadziejna .
Choćby mieszkała tam rok ,to co z tego. Jesli jest się uzdolnionym, to bardzo szybko mozna załapać akcent . To akurat zaleta ,a nie wada .
Może powinna mówic tylko po polsku ? Wtedy byś sie nie czepiała ?

Roxy555

Hmm, nigdzie nie pisałeś, że chodzi o mówienie po polsku z amerykanskim akcentem... no i zdaje sie że wiekszośc ludzi zrozumiała twojego posta w ten sam sposób co ja.

OLA_lala

Napisal mowi z 'amerykanskim akcentem' mozna to dwuznacznie zrozumiec....
mowi po angielsku z tym akcentem(nie z brytyjskim anieglskim akcentem!) albo po polsku z tym nieszczesnym amerykanskim:()
Pozatym to koles przesadza pewnie uslyszal jeden wywiad gdzie przeciagnela jakies dwa słowa:P

Binula

binka... co Ty się tak tego czepiasz??

Ważne jest, że Alicja jest bardzo dobrą i obiecująca polską aktorka, trzeba trzymać za nią kciuki a nie pisać prostackich postów...

Pozdr.

k0chanka

1. w którym miejscu napisałam, że ona nie jest dobrą aktorką?
2. w którym miejscu moje posty są prostackie. Proszę o cytaty.

Binula

tutaj: "Tak więc już mnie zniechęciła do siebie, mówiąc z akcentem, co jest strasznie szpanerskie i, moim zdaniem, prostackie. "

:)

Binula

moja siostra gdy wróciła po roku ze Stanów, przez jakąś godzinę od wyjścia z samolotu mówiła z serbskim akcentem (mieszkała z Serbami i głównie tego języka używała), więc niektórym trudno szybko odzwyczaić się od obcego akcentu :)

Binula

matko Blinka wspólczuję Ci, jak czytac te komentarze, to ludzie to idioci, w ogole nie umieją czytać ze zrozumieniem , a Ty musisz przed nimi sie tlumaczyc

martini215

a powiedz jak można inaczej interpretować "No właśnie, takiej odpowiedzi się spodziewałam. Tak więc już mnie zniechęciła do siebie, mówiąc z akcentem, co jest strasznie szpanerskie i, moim zdaniem, prostackie." odpowiedź na to, że w Stanach mieszka 2-3 lata. niektórzy mieszkają rok, a akcent przejmują. Więc nie wiem skąd to oburzenie. Ale no tak ulubiony argument internautów "czytaj ze zrozumieniem". Przykro widocznie nikt mnie tego nie nauczył :(
Oglądaliście kiedyś wiadomości? korespondenci ze Stanów po paru miesiącach przebywania w USA mówią z hamerykańskim akcentem

Maniaska

nie mówi się po roku z innymi akcentem, skoro całe życie uczysz się języka polskiego. Zastanów się na chłopski rozum co Ty w ogóle za bzdury opowiadasz.

Binula

ale po jakim roku?! Mieszka tam 6 lat! :D To że troszkę zamerykanizowała się w wywiadzie to świetny trick marketingowy! Nie ważne co mówią, byleby nazwisko dobrze wymawiali - co u niej nie będzie łatwe :D

maytman

z tym, że to trick marketingowy się zgodzę, ale nie z tym, że to naturalne.

Binula

Myślę, że robienie obecnie kariery międzynarodowej w sposób naturalny jest raczej niemożliwe.

użytkownik usunięty
maytman

6 lat..co to jest...Moi znajomi mieszkają 25 lat w Australii i mówią po polsku idealnie..

No to pewnie mówią cały czas w naszym języku, mają polskich znajomych, polski jest ich żywym językiem.
Z resztą - ustalono już chyba, że to trick :D

Tak to już w życiu jest, Ci co wyjadą na pół roku wracają i zaciągają po amerykańsku mówiąc w swoim ojczystym języku, a Ci co mieszkają tam od 20 czy nawet 30 i więcej lat mówią perfekcyjną polszczyzną, nawet lepiej niż coniektórzy Polacy mieszkający w kraju. przykre, ale prawdziwe :/

ja znam faceta, który mieszka od wojny w Australii, a mówi po polsku lepiej ode mnie;-)

Binula

otóż to :D, właśnie to miałam na myśli :)

kate902

i stąd też dla mnie wniosek, że Alicji akcent jest udawany, więc nie wiem o co tutaj całe oburzenie jej fanów. Ot, stwierdziłam tylko fakt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones