PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 96 077
ocen
4,4 10 1 96077
5,6 55
ocen krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

Przed obejrzeniem filmu starałam się podejść do niego możliwie jak najbardziej neutralnie, mimo płynących zewsząd negatywnych opinii już po samym trailerze.
Niestety, film jest do bólu przewidywalny, a postacie do bólu schematyczne. Zdaję sobie sprawę, że slashery rządzą się swoimi prawami i nie sposób uniknąć w nich schematyczności, ale czy to oznacza, że nie można się pokusić na chociaż krztę nowatorstwa? Zero zaskoczenia w każdej ze scen, ponadto kolejne morderstwa są chamską zżynką z innych filmów, nawet niekoniecznie horrorów. Miałam wrażenie że wszystko już gdzieś widziałam... Nie wiem, może takie było założenie, żeby zebrać znane sceny z różnych filmów i przedstawić je "po polsku", ale do mnie jakoś nie trafiło.
Dwie gwiazdki za muzykę i zdjęcia.

sarar1

Spoiler.
No ja np. Nie spodziewałem się, że stary zabił chłopaka, który wcześniej się schował w konfesjonale.

ocenił(a) film na 2
Ozimol

a kogo się spodziewałeś, Wieniawy, która jest typową slasherową final girl i musiała dotrwać do końca? ja wiedziałam, że to ktoś z ich grupy, ale stawiałam raczej na blondi. na widok tego gościa zareagowałam bardziej na zasadzie "aha ok w ten sposób" niż zdziwieniem.

ocenił(a) film na 7
sarar1

Krytyka z d**y. Przecież takie są slashery. Niektórzy w tych komentarzach zachowują się naprawdę jakby nie wiedzieli przed seansem z czym będą mieć do czynienia.

ocenił(a) film na 2
AgusKa1993666

KRYTYGA Z DUBY bo nie podoba wam się, a mnie już tak! Takie są Slashery, słabe, bezsensowne, pozbawione sensu i jakiejkolwiek finezji. Przeczytajcie definicję Jezu!!1

sarar1

Na blondi, która skończyła jak skończyła?

ocenił(a) film na 7
sarar1

Przecież "blondi" już wtedy nie żyła, wypisujesz totalnie bezsensowne rzeczy a czepiasz się filmu

sarar1

kolejny troll

ocenił(a) film na 7
sarar1

>do bólu przewidywalny
>postacie do bólu schematyczne
>Zdaję sobie sprawę, że slashery rządzą się swoimi prawami

No chyba ktoś jednak nie zdaje sobie z tego sprawy xD

ocenił(a) film na 2
ilovebeerbaby

Zdaję sobie sprawę, że slashery rządzą się swoimi prawami i nie sposób uniknąć w nich schematyczności, ale czy to oznacza, że nie można się pokusić na chociaż krztę nowatorstwa?
proszę doczytywać do końca :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones