PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484033}
5,6 26 625
ocen
5,6 10 1 26625
4,7 6
ocen krytyków
Ondine
powrót do forum filmu Ondine

Niska ocena

ocenił(a) film na 7

Zastanawia mnie z czego wynika niska ocena (5.8/10) tego filmu. Ondine oczywiście nie jest jakimś dziełem wybitnym, ale myślę, że taka ocena (na filmwebie tak naprawdę taki wynik zazwyczaj otrzymują naprawdę słabe filmy). Z ciekawości zajrzałem na imdb, tam na 10 tys głosów Ondine ma średnią 6.8/10. Z tego co zauważyłem średnie tam są bardzo podobne z tymi filmwebowymi, a tu pierwszy raz widzę aż tak drastyczną różnicę w odbiorze filmu. Ciekawe ile na ocenę miał tu wpływ, chyba dość powszechny, brak sympatii w naszym kraju wobec Bachledy, wraz z całym zamieszaniem w kręgach plotkarskich wynikłym po tym filmie?

beldert

Masz rację. A niski wynik filmu to duża zasługa Bachledy. Nie jest rewelacyjna aktorką, ale tu wypadła przyzwoicie. Film ogólnie jest ciekawą, nietuzinkową bajka wartą obejrzenia.

beldert

Sądząc po wypowiedziach jakie się pojawiają pod tym filmem na forum, śmiem twierdzić, że średnia to wynik głównie jakiejś zaściankowości i kompleksów. Odnoszę wrażenie, że większość oceniających/wypowiadających się nie potrafi oddzielić filmu od celebryckich plotek i wystawia ocenę na podstawie niechęci do tej czy innej osoby (inna, smutna, kwestia skąd to się w ogóle bierze - nie rozumiem skąd wśród ludzi tyle zawiści i żółci).

Nie odmawiam nikomu oczywiście prawa do negatywnej oceny (na marginesie - mnie film bardzo pozytywnie zaskoczył i wystawiłem wysoką ocenę), ale spora część "argumentów" jakie tu padają jest po prostu żenująca.

ocenił(a) film na 9
beldert

Polska.

ocenił(a) film na 6
beldert

Piszesz, że 5,8 to niska ocena, ale sam dajesz 6... Nigdy nie zrozumiem osób działających, tak jak Ty...

ocenił(a) film na 7
maciej84_filmweb

Szczerze powiedziawszy prawdopodobnie przypadek - do dziś byłem pewien, że oznaczoną mam 7;) poprawiam

ocenił(a) film na 9
beldert

obejrzałem do końca i zakończenie jest tym czymś, niskie oceny wynikają z obecności Alicji i skłonności do wciągania z powrotem w piekło tym którym się powiodło, ale to nie jest tak...sam film jest bardzo dobry (zamknijcie oczy, że Alicja jest Polką - ja jej nie lubię, ale zamknąłem oczy i to naprawdę dobry film)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones