PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484033}
5,6 26 629
ocen
5,6 10 1 26629
4,7 6
ocen krytyków
Ondine
powrót do forum filmu Ondine

Chociaż reszta też słabiutka, niestety. Wytrzymałam cały film w sumie dzięki Farrellowi - coraz wyżej oceniam jego umiejętności aktorskie, chociaż kiedyś nie ceniłam go za bardzo, przyznaję. No i zdjęcia, plenery też spoko. Ale wracając do dialogów: to niekończąca się lista pytań. Nikt tam nie rozmawia normalnie tylko odpowiada pytaniem na pytanie, a już postać grana przez Alicję (to nie jest dobra aktorka, niestety) to sprawia przez to wręcz wrażenie jakiejś upośledzonej umysłowo. Rozmowy między bohaterami odbywają się wg schematu:
- Kim jesteś?
- Kim jestem?
- Może syreną?
- Dlaczego tak myślisz?
- Czy się mylę?
i tak dalej w ten deseń...
(oczywiście to nie jest autentyczny dialog z filmu tylko przykład stylu)
Jedynie córka rybaka mówi normalnie:)
Właśnie sprawdziłam, kto jest scenarzystą tego gniotu no i jestem w szoku. Chciałam dać 2 gwiazdki dla gościa, a już wcześniej oceniłam go na 8. I co z tym fantem zrobić?

ocenił(a) film na 8
ala_73

człowieku bo nie zrozumialas filmu, albo przynajmniej koncówki która wiele wyjaśnia dlaczego głowna bohaterka sie zachowyla tak jak jest to przedstawione na filmie.

gdybys byla poszukiwanA za handel narkotykami, tez bys sie zastanawiala co odpowiedziec i wlasnie by sie to nie wydało musiała głowna bohaterka odpowiadać zwięźle a nie rozbudowanymi zdaniami by nie wyszła na kłamczucha.

ocenił(a) film na 4
adiman

Nie zrozumiałam? Tak myślisz? A może widziałam już dość filmów, by ocenić dialogi tak a nie inaczej? A może wśród tych obejrzanych filmów były też filmy dobre, w których bohater był w podobnych tarapatach, a jednak nie wychodził w rozmowie na ćwierćmózga? Chociaż może jestem niesprawiedliwa i rozmowa pomiędzy ludźmi zazwyczaj wygląda jak wymiana pytań, tylko ja tego nie zauważyłam?:D

ocenił(a) film na 8
ala_73

nie chciałem obrazić.

Co do filmów możesz podać przykłady.

"ćwierćmózga"? - gdyby taka była to nie skończyłoby sie jednak happyendem, więc główna bohaterka taka na pewnoe nie była. Przeciętny człowiek prawdopodobnie by sie tak zachował jak na filmie.

No i w sumie film to film, a nie życie :p. Pzdr

ocenił(a) film na 2
adiman

Całkowicie się zgadzam w kwestii dialogów. Cały czas miałam nadzieję, że nadejdzie jakaś ciekawa wypowiedź ze strony Curuś. Nie nadeszła. Bardzo ciężko oglądało się ten film, bo był po prostu nudny, mimo że tyle wątków próbował poruszyć... przemyt narkotyków, wyłowienie dziewczyny z morza, dziewczynka z matką chorą na alkoholizm...

ocenił(a) film na 4
adiman

Adiman, absolutnie się nie obraziłam:) Mój post składał się z samych pytań, zauważyłeś? To tak specjalnie, w stylu Ondine i miało być raczej śmiesznie, a wyszło napastliwie chyba, sam widzisz, że dialog w takim stylu nie ma sensu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones