PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484033}
5,6 26 634
oceny
5,6 10 1 26634
4,7 6
ocen krytyków
Ondine
powrót do forum filmu Ondine

Sceneria w obrazie jest realistyczna, ale za to fabula jakby basniowa... przynajmniej z poczatku, przez co film intryguje widza i wciaga. Niestety pod koniec czar pryska... Gra aktorska stoi na rednim poziomie. Dobry jest tylko Colin - jego rola przemowila do mnie. Natomiast Alicja i reszta jest... bo jest. Warto zwrocic takze uwage na dobre zdjecia i ujecia oraz taki zimny i chlodny - dajacy sie wrecz odczuc - irlandzki klimat. Jednak produkcja, oprocz duzego, medialnego chaosu, nie powala na nogi i z pewnoscia na dlugo w pamieci nie zapadnie... 6/10

Bambim

jak dla mnie nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Miała wyjść baśniowa opowiastka a jak dla mnie nic ciekawego. Rzeczywiście jedynie początek był do zniesienia, jednak po ok. 30 min oglądania miałam ochotę wyłączyć. Gra aktorska bardzo średnia, jedynie colin i alison barry zagrali dobrze i wczuli się w klimat filmu. Natomiast Alicja zagrała słabo, bo: ciągle miała taką samą mimikę, robiła miny jakby chciała powiedzieć- to ja, patrzcie jaka jestem wspaniała, nie umiała odpowiednio wyrazić emocji (scena pod koniec jak jej "mąż" napada na nią i jej "rodzinke" i wtedy jej przerażenie- po prostu śmiech na sali). Zgadzam się także co do Twojej opinii w sprawie zdjęć- bardzo dobrze oddają (tak się zdaję, bo nie znam jej aż na tyle:D) klimat Irlandii. Ogólnie film bardzo nijaki i jak ktoś napisał w jednym z tematów: trzeba mieć naprawdę szczególny nastrój na oglądnięcie. Jak dla mnie 3/10- jedynie ze względu na gre Colina i alison. Pozdrawiam:)

seline

Seline, zaznaczaj że umieszczasz spoiler (ten fragment o Alicji). ;)

Amelle

sorry... zapomniało mi się;)

ocenił(a) film na 6
Bambim

Zgadzam się z autorką tematu. Film zapowiada się obiecująco i ten baśniowy klimat ujmuje. Jednak mniej więcej od momentu wypadku znika gdzieś ten magiczny klimat a fabuła zaczyna drażnić by wreszcie rozczarować zakończeniem opowieści. Co do gry aktorskiej to Colin spisał się zaskakująco dobrze jak na jego umiejętności aktorskie (których, przyznam nie cenię zbyt wysoko). Co do Alicji to trzeba przyznać, że Jordan dobrał ją idealnie do roli Ondine. I choć Farrell ją przyćmił i zagrała co najwyżej nieźle to i tak jest to najlepsza rola jaką widziałam w jej wykonaniu.

ocenił(a) film na 4
Bambim

zgadzam się z powyższym, zakończenie było co najmniej rozczarowujące i mało zaskakujące, film dłużył się niemiłosiernie. muszę jednak przyznać że pozytywnie zaskoczyła mnie gra alicji, moim zdaniem, dobrze wpasowała się w ten ponuro-apatyczny klimat obrazu. plus za piękną scenografię

użytkownik usunięty
McCarlise

Plusy:
+ spiew Alicji.
+ niezla gra aktorska
+ zakonczenie

Minusy:
- kiepski scenariusz.
- nuda.

6/10. Zdecydowanie. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones