PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=577789}

Kolor oceanu

Die Farbe des Ozeans
6,5 583
oceny
6,5 10 1 583
Kolor oceanu
powrót do forum filmu Kolor oceanu

5/10

ocenił(a) film na 6

Jesteśmy tyle warci ile pomożemy drugiemu człowiekowi , w tym przejawia się nasze
człowieczeństwo-to główne przesłanie tego filmu.
Na tle sprawy z uchodżccami pokazane są rózne postawy wobec innych.Od zupełnego
znieczulenia (Jose) poprzez asekuracyjno-lękową (chłopak Nathalie ), do pełnej zrozumienia
,współczucia i gotowości pomocy postawy Nathalie. Znamienne są słowa właśnie Josego,po
przemianie jaka się w nim dokonała, skierowane do Nathalie " ze wszystkich osób to ty jedna
się zatrzymałaś, ty jedna się pochyliłaś nad potrzebującym".Właściwie to bardzo smutne
podsumowanie naszego stosunku do innych ludzi.Tych,którzy sie pochylają jest zdecydowana
mniejszość.
Za poruszony temat daje ocenę 7/10 ale niestety całość jest nie najlepsza między 4-
5/10.Słaba reżyseria, niezbyt dobry montaż, zupełnie niedopracowane postacie( Nathalie jest
absolutnie niekonsekwetna wobec swojego chłopaka) ,mało przekonująca gra aktorska
,niespójnośc obrazów , szkoda.

ocenił(a) film na 7
enera

Wyprzedziłaś mnie cytując słowa wydawać się by mogło bezdusznego Jose, które to dla mnie przynajmniej stanowią motto tego osobliwego filmu. Zgadzam się z tobą, że jest to obraz ukazujący przekrój ludzkich charakterów. Od niemalże skrajnej znieczulicy po okazywanie empatii poprzez bezwzględne instynkty żądne zysku za wszelką cenę.
Fajna jest też legenda związana z kolorem oceanu opowiedziana przez ojca synowi.

ocenił(a) film na 6
jaco231071

Witaj:-) Zgadzam się , słowa Josego doskonale nadają się na motto tego filmu i też chciałam zacytować je na początku ale poszłam dalej aby wyrażniej zaakcentować przesłanie tego filmu bowiem wcześniejsze komentarze zupełnie opatrznie ten film interpretowały (czy warto pomagać ! ).Tak, legenda o kolorze oceanu jest przepiękna.Niestety, jak napisałam , temat doskonały ale realizacja niekoniecznie, jest to debiut reżyserski i wkradło się wiele niedopracowań co oczywiście nie umniejsza wartości tego filmu jako całości-podwyższę ocenę na 6:-)
ps witam w gronie moich znajomych :-) i na gorąco polecam CI film doskonały pod każdym względem, film perłę " Venuto al mondo" z Penelope Cruz .pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 7
enera

Cześć! Dzięki serdeczne za twoje zaproszenie i propozycję do obejrzenia perełki z Penelope Cruze. Bardzo mi się spodobała Twoja wypowiedź dlatego zdecydowałem się Ciebie ,,zaczepić". Oby z Twej strony takich trafnych jak najwięcej! I jeszcze dodam tylko, że uwielbiam Penelopę w filmach Almodovara. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 6
jaco231071

Halo :-) dziękuję za miłe słowa :-) Ogromnie się cieszę,ze uwielbiasz Penolopę Cruz i ,ze obejrzysz Venuto al mondo (mam nadzieje,że podzielisz się wrażeniami po obejrzeniu :-) ) Bardzo boleje nad tym ,ze taki niezwykły film przeszedł bez Oskarów i jest tak mało nagłośniony, na razie obejrzało go niecałe 500 osób ! Bardzo lubię filmy Almodovara i w ogóle kino hiszpańskie i francuskie.pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 6
enera

Nie wiem skąd Wam się wzięła Francja i Almodovar w filmie Venuto al mondo,sam tytuł wskazuje,że film jest włoski i włoskiego reżysera Castellitto, na podstawie powieści jego żony..Jeżeli podobał Wam się ten film,to polecam Non ti muovere tego samego reżysera z Penelope Cruz .

ocenił(a) film na 6
bezumbezum

Pisząc,ze bardzo lubię kino hiszpańskie i francuskie nie odniosłam tego do filmu "Venuto al mondo" tylko odpowiadałam przedmówcy ,który tez lubi Almodovara. Jak widzę niechcący wyszła z tego niewłaściwa sugestia . "Venuto al mondo " wyreżyserował włoski reżyser a produkcja jest Chorwacja Hiszpania Włochy. Dzięki za podpowiedz kolejnego filmu, na pewno obejrzę :-))) pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
bezumbezum

Całe to skojarzenie Penelopy z Almodovarem i z cinema francais oczywiście nie ma nic wspólnego ze sobą w przypadku w/w filmu. To tylko moja luźna dygresja. Podpowiedzcie mi, gdzie mogę znaleźć ,,Venuto al mondo"! Hej

ocenił(a) film na 6
jaco231071

witaj- ja obejrzałam na alekino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones