PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4910}
7,0 1 714
ocen
7,0 10 1 1714
David Copperfield
powrót do forum filmu David Copperfield

Kiepski film

użytkownik usunięty

Ten film mimo grających tam gwiazd typu Maggie Smith jest po prostu słaby. Akcja toczy się wolno, aż za wolno. Obejrzałem jedynie pierwszą część, więc o historii dorosłego Davida nie mogę nic powiedzieć, lecz co się tyczy pierwszej - ta najstarsza, poczciwa wersja z lat 30 była najlepsza i wywoływała więcej emocji niż ta! A debiutujący Daniel Radcliffe (filmowy Harry z "Harry'ego Pottera") w roli Davida to zupełna pomyłka! David powinien ukazywać takie cechy jak dzielność, odwagę, rozsądek, wrażliwość. David był na prawdę niezwykłym dzieckiem, a tu mamy do czynienia z jakimś ośmioletnim głupkiem!

Cześć,
mnie się ta adaptacja bardzo podoba. Wydaje mi się, że nie potrzeba aby ten film miał szybką akcję, ja lubię to tempo narracji. Film jest produkowany przez BBC i to znaczy rzetelnie odtworzone realia, to też mi się bardzo podoba. A Daniel jak młody Copperfield jest moim zdaniem świetny, nie odczuwam żadnego zgrzytu, akceptuję go w tej roli. Aktor grający dorosłego Copperfielda może jest dla mnie troszkę oryginalnej urody ale dobrze gra. Po prostu jak dla mnie ta adaptacja jest miła w oglądaniu. Polański zrobił Olivera Twista tak, że ogląda się to jak spektakl telewizji a tutaj w Copperfieldzie, nie mam takiego wrażenia, czuję atmosferę serialu ale i równocześnie filmu fabularnego. Miło, że film pokazuje jak najwięcej wątków z książki a nie skraca jak to często jest w adaptacjach. Dla mnie David w wykonaniu Daniela Radcliffe to bystry chłopiec o dobrym sercu i ładnie to jest zagrane. Plejada aktorów brytyjskich jest naprawdę miła do oglądania.

ocenił(a) film na 7

"A debiutujący Daniel Radcliffe (filmowy Harry z "Harry'ego Pottera") w roli Davida to zupełna pomyłka! David powinien ukazywać takie cechy jak dzielność, odwagę, rozsądek, wrażliwość" - zapytam w prost czy autor postu czytał książkę Dickensa? ;p Bo mam wrażenie, że nie. Młody David był właśnie taki: naiwny, momentami wręcz głupi (jak wtedy, kiedy swój pierwszy posiłek w gospodzie praktycznie oddał barmanowi albo kiedy oddawał swoje pieniądze koledze ze szkoły, i cieszył się z faktu że ma takiego "troskliwego" przyjaciela;p) Tak więc nie wiń Radcliffe'a - to Dickens wykreował postać Davida jako: naiwnego, niewinnego, ufnego i wrażliwego.

Co do akcji filmu: ja jestem zachwycona tym, że film oddaje klimat powieści, która właśnie taka jest: akcja toczy się wolno, a autor toczy niespiesznie opowieść. Nic tylko zanurzyć się w fotelu i czytać;) Wiele razy powracałam do tej książki, a film moim zdaniem oddaje jej klimat. Podoba mi się;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones