PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648250}

Czarnobyl. Reaktor strachu

Chernobyl Diaries
4,7 55 048
ocen
4,7 10 1 55048
3,7 3
oceny krytyków
Czarnobyl. Reaktor strachu
powrót do forum filmu Czarnobyl. Reaktor strachu

Bohaterowie biegają bez końca wokół dosłownie trzech bloków (to cały Czarnobyl, krajobraz uderza swoim bogactwem bez dwóch zdań) , wpierw uciekają przed gigantycznym niedzwiedziem, później przed psami, żeby na koniec postraszyć widzów marną podróbką stworków w stylu Drogi bez powrotu, Wzgórza mają oczy (realizm postaci oskarowy, widać je może 30sekund w całym filmie). Oglądać ten film to strata czasu, nieporozumienie, no chyba, że lubicie wieczorynki, albo lajtową wersje Scooby doo.

ocenił(a) film na 4
Rittner

Zgadzam się. Niewykorzystany potencjał, temat Czarnobyla jak najbardziej ok, ale film sam w sobie jest tandetny. Na pewno nie jest to horror i nie umywa się do Drogi bez powrotu (żadnej z części ) . Myślę, że mutanty z tamtego filmu przenieść tu, było by dużo ciekawiej. A tak to co mamy ? Niedźwiedzia, psy, i NIE WIADOMO CO (nie było okazji się przyjrzeć). 4/10 (za pomysł z Czarnobylem, bez tego 2/10).

ocenił(a) film na 1
katalonczyk1991

Potencjał dobry ale zmarnowany. Największe efekty specjalne to przebiegający niedźwiedź. Nawet nie widać dobrze kto tych ludzi zabijał. Nudny, slabe efekty, scenografia i dalej...porażka

ocenił(a) film na 3
krecik1982

Popieram. Scena z Niedźwiedziem jako jedyna zasługuje na uwagę.

ocenił(a) film na 4
pacek110

Zasługuje na uwagę tylko dlatego, że wybiegł nagle i dlatego przestraszył : D

ocenił(a) film na 3
pacek110

No nie zgodzę się. Tam nie ma scen zasługujących na uwagę.

Cililing

Dlaczego tak sądzisz? Uzasadnij swoją wypowiedź. Dlaczego używasz wulgarnych słów albo bezpodstawnie oskarżasz ludzi o niestworzone rzeczy. Ktoś nawet policzył że już jakieś 1000 "troli" znalazłeś tutaj. A może to ty jesteś właśnie trolem. Przeszkadzasz w dyskusji. Obrażasz. Wyluzuj. Nikt ci tutaj nie zagraża. Nawet jeżeli jesteś chory jak sugerują inni to nie usprawiedliwia cię to ani trochę? Potrafisz powiedzieć dlaczego obrażasz innych użytkowników forum?

ocenił(a) film na 4
katalonczyk1991

Wiesz, w horrorze chodzi o to by straszył widzów, niekoniecznie dokładne pokazanie "stworków" będzie straszyło przez cały film, czasem niedopowiedzenie, niedookreślenie co tak naprawdę atakuje budzi większy strach i napięcie. Ale zgadzam się, że są duże niedociągnięcia.

ocenił(a) film na 4
Rittner

Jako horror niezły, ale twórcy filmu chyba nawet nie pokusili się o minimum wiedzy o Czarnobylu i Prypeciu - niestety zmarnowali duży potencjał. Powinien się inaczej nazywać - bez Czarnobyla w nazwie.

ocenił(a) film na 4
matti87

Właśnie ten CZARNOBYL w nazwie promuje ten film : )

ocenił(a) film na 5
matti87

Miałem zamiar iść do kina obejrzeć to, zapowiadało się ciekawie, ale z tego co tutaj widzę to raczej nie opłaca się chyba wydawać nawet tych 15 zł ...

ocenił(a) film na 4
8OOx6OO

Nie idź. Zwykły horror w stylu "coś nas zjada jednego po drugim". Czarnobyla tam mało, wręcz niewiele.

Rittner

nie był aż taki najgorszy ale.....rozczarował mnie te stworki których dokładnie nie widać i głupie zakończenie....mnie trzymał w napięciu przez pierwsza połowę dopóki nie było wiadomo co zabija potem to trochę nawet śmieszne było....liczyłam na więcej .....

ocenił(a) film na 4
bojowniczka777

Co? "Stworki" ? Widziałaś je? Ja nie zdążyłam się im nawet przyjżeć. Mroczne cienie ze świecącymi główkami :)

midnight_shadow

hehe właśnie pisałam że dokładnie nie widać:)

ocenił(a) film na 4
Rittner

Żeby chociaż był kręcony w Prypeci a nie w Serbii i na Węgrzech. Twórcy mają widzów za idiotów, bo myślą, że nie poznają?

ocenił(a) film na 4
dingo21

A przecież można by było pokazać te cmentarzyska helikopterów i różnych pojazdów wojskowych biorących udział w gaszeniu reaktora 4, porzucone maski przeciwgazowe i inne sprzęty. Można by... gdyby zdjęcia były kręcone w Prypeci.

Rittner

Oglądając ten film przypomniał mi się inny całkiem fajny tylko nie znam tytułu. Trochę podobny do tego ale nie ma nic o Czarnobylu tylko akcja dzieje się w lesie na Węgrzech. Horror ten opowiadał o wyjedzie integracyjnym z pracy kilku osób (około 10-12) amerykanów do lasów na Węgrzech ?Mieli tam wypoczywać w SPA a okazało się że to jakiś mały i stary ośrodek od dawna opuszczony w upiornych lasach. Do tego oczywiście zostają sami i po kolei zostawali zabijani przez jakaś zjawę czy cuś. Jakieś 4 lata temu leciał na VOD w polsacie a nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Daje 100% że to się nazywało "Wyjazd integracyjny" (może tak polsat przetłumaczył na pasku bo nie oglądałem od początku )ale tylko wyskakuje komedia polska jak się to w google wpisze. Bardzo fajny film i bym z chęcią obejrzał jeszcze raz. Rok produkcji tego filmu to coś koło 2005-2012r

GeorgeKaplan

Czy to film "Redukcja"? z 2006

Sxymek

Tak to było to lecz już nie jest taki fajny jak go pierwszy raz oglądałem.Dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones