PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648250}

Czarnobyl. Reaktor strachu

Chernobyl Diaries
4,7 55 067
ocen
4,7 10 1 55067
3,7 3
oceny krytyków
Czarnobyl. Reaktor strachu
powrót do forum filmu Czarnobyl. Reaktor strachu

Obejrzałam film uważnie i przeczytałam sporo waszych komentarzy.

Fabuła i SPOILER.
Cała rzecz polegała na tym, że Uri dostarczał wycieczkowiczów nielegalnym doktorom, którzy prowadzili eksperymenty (czy na nich, czy na mutantach, czy byli pożywieniem dla mutantów tylko... tego nie wiem do końca). Wojsko go tego jednego dnia nie wpuściło, bo się okazało, że mutanci się wymknęli - przynajmniej jakaś ich część. Uri, który doskonale zdaje sobie sprawę czym to grozi, ale będąc pod presją Amerykanów liczy, że uda się jednak wejść bocznym wejściem i wrócić za jasnego - nie był przygotowany na taki obrót spraw, bo jak wiemy dopiero przy check point się dowiedział, że nie pójdzie gładko, a zatem miał tylko jedną małokalibrową broń tak na wszelki wypadek jak zawsze. Na miejscu podczas zwiedzania zauważa powoli, że sytuacja jest nieciekawa. Mutanty koczują w blokach, psują auto, pojawia się dzika i wygłodniała zwierzyna, Uri symuluje wzywanie pomocy (nie może tego zrobić przez walkie-talkie przecież), po czym chwyta broń i próbuje się ulotnić.... No ale. Resztą jest jasna jak słońce.


Zacznę od minusów:
- podskakująca kamera, ma się wrażenie, że to found footage i choć tak nie jest, to może drażnić.
- brak logiki w kwestii dnia i nocy - tzn. wyjście z vana, przejście przez krzaki, wyjęcie kabli ze starego vana zajmuje cały dzień, w momencie powrotu mamy głęboką noc i gromkie dyskusje w środku miasta. Noc trwa przez resztę filmu, dodam.
- Uri mógł się chociaż upewnić, że dzieciaki nie pochwaliły się na fejsie, że jadą do Czarnobyla, inaczej mógłby ściągnąć na siebie i doktorów... ..teoretycznie.. uwagę całej Ameryki, a jak wiemy tak się nie stało.
- słodka blondynka z głębokim dekoltem : - )
- ktoś musiał złamać nogę, tylko na to czekałam.

Plusy:
-świetna sceneria, fajne miejsce, dobre zdjęcia, szczególnie po ciemnicy w budynkach, nie ma chaosu, łatwo się zorientować w terenie.
-świetnie odtworzone wg mnie 3 rzeczy: sterownia, diabelski młyn i panorama widoczna z balkonu. Wyglądają niemal identycznie i dobrze to widać na tym filmiku dokumentalnym o Czarnobylu: https://www.youtube.com/watch?v=CccJZ3hfEBY
-sama tematyka Czarnobyla po którą sięga się sporadycznie
-nieprzesadzone krawawe sceny, a mimo to utrzymana napięta atmosfera.

Polecam. 4,7 to za mało, dlatego stawiam 7.

ocenił(a) film na 3
Whiskerss

W ogóle sie nie zgadzam z Twoja interpretacją. W ogole nie odniosłem wrażenia, że Youri dostarczał wycieczkowiczów do eksperymentów. Wiedział o tych istotach, ale mimo wszystko uważał, że są zamknięte i zarabiał hajs na wycieczkach.

tomm0

Tak też mogło być.

ocenił(a) film na 7
tomm0

tomm0 ma rację według mnie:P

ocenił(a) film na 7
NickManu333

Ale jednak jak poczytałem trochę więcej tematów do tego filmu i tak pomyśleć to może jednak masz rację...nie wiem:) aż mnie mózg rozbolał od tego myślenia:)))

tomm0

Tak czy inaczej film na pewno zasługuje na więcej niż 3. Powinien mieć średnią głosów ok 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones