PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31749}
6,6 509
ocen
6,6 10 1 509
Człowiek wózków
powrót do forum filmu Człowiek wózków

Nie rozumiem, dlaczego "Edi" zrobił nad Wisłą taką furorę, zdobył tyle nagród, a o "Człowieku wózków" nawet nie usłyszałem. Trafiłem na niego przypadkiem w srodku nocy na Canal Plus i przyznaję, że to nieźle nakręcony kawałek życia.

ocenił(a) film na 10
Thommy

Temu filmowi nikt nie nadał rozgłosu, nie było żadnej reklamy. Szkoda, bo właśnie takie produkcje polskie kino powinno promować. Budżet był tak niski, że była tylko jedna kopia tego filmu i reżyser jeździł z nią na różne festiwale, z czego zdobył przynajmniej jedną nagrodę. Zdaje się, że nagrodę za scenariusz na festiwalu w Phenianie. Akurat nie jestem tego do końca pewien, bo wywiad z Mariuszem Malcem widziałem kilka lat temu i mogłem pomylić festiwal i kategorię, w jakiej otrzymał nagrodę. Faktem jest, że film był tylko w jednej kopii, którą reżyser udostępniał telewizji albo zabierał na festiwale filmowe. Tymczasem nie pojawiło się żadne wydanie na VHS albo DVD. Dopiero wczoraj po tylu latach znalazłem na precyl.pl TVrip i wreszcie mam ten film. Po 9 latach.

ocenił(a) film na 7
Thommy

Do Ediego nie ma co porownywac. Edi jest jakas caloscia, jest filmem fabularnym, a Czlowiek Wozkow to troche taki paradokument. Taki film do obejrzenia w telewizji i ja go w telewizji widzialam bardzo dawno temu, wiec na pewno go puszczali. Poza tym, te 14 lat temu, filmy offowe nie byly jeszcze chyba tak popularne, jak obecnie.
-
A jesli juz porownamy do Ediego, to sa to dwie rozne postacie. Jeden z nich wrocil do "wozka", a drugi swoj "wozek"porzucil. Jeden byl altruista, drugi stronil od ludzi itd. Czlowiekowi wozkow najbardziej nie moge wybaczyc tego, ze nie wszedl do domu dziadka i nie przyjal jego zaproszenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones