PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 906
ocen
2,5 10 1 26906
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Cieszy wierność faktom historycznym, takim jak wiodąca rola zakonnika Marka, czy polskie sztandary, z aktualnym godłem. Na łopatki rzucają jednak efekty "specjalne", albo raczej specjalnej troski. Na początku myślałem, że to tak celowo, komiksowo, jak w "300". Ale jak zobaczyłem wybuchy szczena mi opadła. Są lepsze niż "smoleńsku", może nawet lepsze niż w niektórych grach, jak np. DOOM II, dzięki zastosowaniu nowatorskich technik komputerowych, takich jak alpha blending. Można by je trochę dopracować, ale i tak są super. W XXI wieku wygląda to śmiesznie, ale w XVII wieku, to wielkie osiągnięcie. ...a nie zaraz, kręcone było chyba później, całkiem nie dawno. :O Gra aktorska niezwykle wyrazista, na miarę kina niemego, tyle, że tu jednak coś tam mówią. No ale wszystkie drobne niedoróbki trzeba wybaczyć, bo tu chodzi o triumf katolicyzmu nad islamem i to jest główne przesłanie filmu. Sobieski coś tam, nie wiadomo dokładnie, ale najważniejsze, że dużo się modlił.
Polecam, lepszy nawet niż "Smoleńsk".

arnold_lane

No zapomniałem jeszcze o śniegu. Mistrzostwo świata, zimową scenę zrobili, nie narażając aktorów na chłód. Niestety chwilami widać, że śnieg jest jak by dorysowany, ale tak nie jest. To zaawansowana animacja komputerowa, która pewnie pochłonęła znaczną część budżetu filmu. Można to zauważyć, w momentach kiedy śnieg za postaciami, znika chwilę przed tym jak powinien być przez te postacie zasłonięty. Ale to jeszcze nic, śnieg na pierwszym planie, jest jeszcze bardziej pomysłowy. Ten który akurat nie jest rozrzucanym pierzem, jest chyba wyświetlany rzutnikiem na twarzach aktorów. Nowatorskie i kreatywne, jednak trochę widać, że śnieżki poruszają się po powierzchni twarzy. To świadczy o ogromnym budżecie filmu, wszak sztuczny śnieg jest tańszy, a prawdziwy to za darmo nawet. Nie oszczędzali na niczym.

ocenił(a) film na 10
arnold_lane

Popis bełkotu w wykonaniu Arnolda_Lane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones